Co obnáší stát se hrdinou?

Hodně dětí si myslí, že úspěšní lidé dosáhli svých snů jen díky tomu, že měli štěstí. Jenže určitě víte, že tak to není. Je potřeba umět jít za svými sny, a právě naše touha, akce i motivace nás dovedou přesně tam, kde chceme být.

Proto jsem pro děti připravila hru, která jim pomůže pochopit, co všechno cesta za svým snem obnáší.

Stát se hrdinou

Hra Cesta hrdiny je klasická příběhová hra, ve kterém se dítě na každém kroku rozhoduje, jakou cestou se vydá. Podle svých rozhodnutí se pak přibližuje nebo oddaluje od toho stát se hrdinou.

Jenže co to znamená stát se hrdinou? Jak takový hrdina vůbec vypadá?

Hra v sobě obsahuje 25 podob hrdinství. Od kominíka, který zachrání kočku až po profesionálního hasiče, který každodenně zachraňuje lidi. Chci tak dětem ukázat, že hrdinství stejně jako úspěch není jen jedno, ale může vypadat různě.

Můžete tak zjistit, která z podob hrdinství je dítěti nejbližší a zase o něco lépe pochopit, kam ho to v životě táhne. Pokud se dítě stane ve hře hrdinou, ale bude mu to připadat málo, co by ještě potřebovalo, aby se hrdinou doopravdy cítilo?

Hra nastoluje řadu otázek a otázka hrdinství je jednou z nich.

Co obnáší stát se hrdinou?

Hra ale otevírá mnohem více témat. Zjistíte díky ní, jak to vaše děti mají s vytrvalostí, zaváháním, se samotou, vyděláváním peněz nebo třeba s přátelstvím

Jak moc se děti chtějí stát hrdinou? A jakou cenu za to jsou ochotné zaplatit? Jak souvisí touha po hrdinství s vlastní sebedůvěrou?

Tohle všechno můžete zjistit nejen během hry, ale pak i následným rozebráním hry díky workshopu, který si můžete ke hře Cesta hrdiny přikoupit.

Poselství hry je totiž v tom, že hrdinou se nerodíme, hrdinou se stáváme. A to díky našim vlastním rozhodnutím.

Můžete hrát během celého roku

Hra Cesta hrdiny v sobě obsahuje 24 různých témat, která mají vliv na to, zda dosáhneme svého cíle.

V rámci hry máte k dispozici celkem 51 cest, díky kterým si můžete s dítětem během roku povídat o jednotlivých výzvách.

Každý týden si tak můžete postavit jednu cestu a rozebrat spolu, co se jim na dané cestě líbí/nelíbí a jestli je to něco, co se jim stává i v jejich každodenním životě doma.

Seznam cest získáte v rámci workshopu ke hře Cesta hrdiny.

Jedním z témat je např. to, zda se vyplatí lhát. S dětmi si můžete postavit cestu, kdy hrdina zalhal (řekl, že má ve městě nemocnou tetu) a prošlo mu to. Na druhou stranu v jiné situaci hrdina zalhal (řekl, že má ve městě strýce) a lež mu neprošla, protože stráž na druhé straně města věděla moc dobře, kdo ve městě bydlí.

Dalším zajímavým tématem může být neúspěch. V jedné z cest hrdina udělá chybu a dojde k přesvědčení, že svět je ošklivé místo. S dětmi si můžete postavit celou cestu, která vede právě k tomuto neúspěchu a povídat si o tom, jestli se jim někdy stává něco podobného. Umí se s tím vypořádat? Co jim pomáhá?

Představte si, že si můžete každý týden postavit jednu cestu a během roku tak pomocí příběhu s dětmi projít všechno, co souvisí s cestou k úspěchu

Děti se u toho baví. A zároveň začínají chápat, že stát se hrdinou není jen tak. Což je skvělá průprava k tomu, aby se jim pak v budoucnu dařilo dosáhnout vlastních snů.

Hru Cesta hrdiny si můžete spolu s workshopem koupit tady >>>

Jsem lektorka a průvodkyně dětí k životu, ve kterém se budou cítit úspěšné. Pomáhám rodičům pracovat s talenty dětí a objevovat s nimi jejich vizi pomocí kurzu Nasměrujte děti k úspěchu Vedu 2letý transformační výcvik Profesionál v přípravě dětí na úspěšnou budoucnost , díky kterému dokážete dovést každé dítě ke svému vlastnímu úspěchu. Pomáhám školám tvořit osnovu Osobnostní výchovy a jsem autorkou sebepoznávacích her pro děti.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů