Hry pro důvěrné okamžiky s dětmi

Chcete si s dětmi užít váš společný čas na maximum a posunout váš vztah na další úroveň? A zároveň u toho dětem pomoct zjistit, na čem jim záleží a co je naplňuje?

Pak jsou pro vás ideální právě tyto hry.

Najdi poklad

V této hře spolu s dětmi zjišťujete, v čem jste dobří, co vás baví nebo co na vás druzí oceňují. Možná vás překvapí, jaké talenty ve vás děti vidí. Stejně tak budete mít díky hře i vy možnost říct dětem, jakých kvalit si na nich všímáte.

Hra je desková, takže pomocí figurek chodíte po hracím plánu a na jednotlivých políčkách odpovídáte na otázky. Velikost A5 se vám vejde do jakékoliv letní tašky. 

Na konci hry budete překvapeni, jak se mezi vámi a dětmi změní ovzduší a jak najednou budete mít pocit, že jste si blíž. Začnete na sobě totiž vnímat to, co je ve vás krásné.

Cesta hrdiny

Pokud máte raději dobrodružnější hry, pak si spolu zahrajte Cestu hrdiny. Tato hra je příběhová.

Na první kartičce se příběh rozehraje: Odcházíte ze své rodné vesnice, protože se chcete stát hrdinou. Od té doby narážíte na různé překážky a sledujete, jak se v daných situacích rozhodnete.

Hra dětem pomáhá uvědomit si, jak moc dokážou jít za svým snem. Mohou se totiž dostat k 56 různým výsledkům. Stanou se hrdinou? A co vy?

Hra je vytvořená tak, aby si každý z vás dokázal najít paralelu hry se svým vlastním životem. Možná se vám totiž podobné věci jako ve hře stávají i v běžném životě. Jak se zachováte, když potkáte cizí skupinu lidí? Vydržíte na cestě, i když je dlouhá a nepřináší výsledky? Věříte, že máte v životě štěstí?

A možná taky zjistíte, že máte s dětmi společného víc, než si myslíte. A že vaše představa o tom, kdo je hrdina, je vlastně stejná.

Je to další krok k tomu, aby se ve vaší rodině posilovala vzájemná důvěra a respekt.

Hrajte si s hodnotami

Poslední hra zaměřená na důvěrné okamžiky s dětmi pracuje s osobními hodnotami každého z vás. Které hodnoty jsou pro vás v životě důležité? Upřímnost? Či spravedlnost? Nebo stabilita?

A co si vyberou vaše děti? Odvahu, kreativitu nebo plánování?

Každý z nás má jiné hodnoty. A když si dovolíte zahrát si hru, díky které zjistíte, co je pro každého z vás důležité, najednou se vám doma bude žít mnohem lépe.

Zjistíte, proč se někdy hádáte, např. když je pro vaše dítě důležité soukromí a pro vás dobré vztahy. Dojde vám, proč vám někteří lidé nesednou. Vaše vztahy tak naberou úplně jinou dynamiku a vy budete jen zírat, jak je najednou pro vás všechno snáz pochopitelné.

Navíc hra posiluje důvěru mezi vámi a dětmi. Je to jako byste se navzájem otevřeli a nechali je nahlédnout do svého nitra. I vy najednou uvidíte, co je vlastně ve vašich dětech skryté.

Budování důvěry s dětmi je klíčem k dobrému vztahu

Důvěra mezi rodičem a dítětem je klíčem k tomu, abyste spolu měli dobrý vztah i do budoucna. Když si dovolíte zažívat okamžiky blízkosti a důvěrnosti, pak je velmi pravděpodobné, že se na vás děti obrátí s tím, co právě řeší, a vy tak zůstanete součástí jejich života.

Během dospívání je to právě důvěra, která je pro rodiče i děti nejcennější.

Proto také u žádné hry nejde o to vyhrát, ale lépe se poznat a dát vašim rodinným vztahům novou šanci.

Protože mít skvělý vztah s dětmi je k nezaplacení.

Hry si můžete pořídit tady >>>

Jsem lektorka a průvodkyně dětí k životu, ve kterém se budou cítit úspěšné. Pomáhám rodičům pracovat s talenty dětí a objevovat s nimi jejich vizi pomocí kurzu Nasměrujte děti k úspěchu Vedu 2letý transformační výcvik Profesionál v přípravě dětí na úspěšnou budoucnost , díky kterému dokážete dovést každé dítě ke svému vlastnímu úspěchu. Pomáhám školám tvořit osnovu Osobnostní výchovy a jsem autorkou sebepoznávacích her pro děti.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů