Výcvik

Děti budoucnosti

Pro kariérní poradce, výchovné poradce a pro ty z vás, kdo se chcete naplno věnovat rozvíjení dětského potenciálu.

2letý transformační výcvik

Od května 2023 je výcvik akreditován v systému DVPP pod číslem MŠMT 8960/2023-4-350 

Naučte se přistupovat k dětem tak, aby každé z nich mohlo dosáhnout svého plného potenciálu.

 

Bez hodnocení. Ale pomocí rozvíjení talentů, zvyšování sebedůvěry, překonávání překážek a odblokování limitů.

 

Staňte se profesionálem, který pomůže dětem vidět jejich vlastní cestu k úspěchu.

Svět se mění.

A proto je potřeba i děti připravovat na budoucnost jinak.

Děti mají v současném světe mnohem větší možnosti. Mohou se stát kýmkoliv.
A se správným přístupem a správným nastavením mysli mohou dosáhnout úspěchu v jakékoliv oblasti.

Úspěch má totiž mnoho podob.

Cítíme se úspěšní, když se nám něco povede. Když se naučíme něco nového. Když se stáváme mistry v tom, co nás baví.

Každé dítě může být v životě úspěšné.

I to, o kterém si myslíte, že to nikam nedotáhne.
Protože úspěch je hlavně v naší hlavě.

Naučte se pracovat s dětmi tak, aby každé z nich dosáhlo v životě úspěchu.

V oblasti talentů pracuji už 10 let.

 

Na základě všech mých zkušeností s prací ve firemním vzdělávání, dětmi, školami, rodiči i učiteli jsem vytvořila
dvouletý výcvik,
díky kterému se stanete profesionály
v přípravě dětí k úspěšné budoucnosti.

Na konci výcviku obdržíte certifikát
Profesionál v přípravě dětí na úspěšnou budoucnost.

„V posledních letech jsem se účastnila mnoha kurzů, ať už od kouče Mariána Jelínka, mnoha odborníků z oblasti vzdělávání a dalších a musím říci, že jsem nadšená kvalitou a přesahem kurzu, který organizuje úžasná lektorka Vendula Pecková. Tento výcvik aktuálně předčil veškerá má očekávání a nastavil laťku hodně vysoko. Důraz na jednotlivá témata, odbornost lektorky, a to nejen v probíraných tématech, ale i v přesahujících oblastech. Každé setkání mě velmi obohacuje. Po absolvování mnoha webinářů, seminářů, kurzů o výchově dětí jsem se považovala za poměrně informovaného rodiče, přesto tento výcvik mi dává nové a nové pohledy na chování dětí a pomáhá mi při komunikaci nejen s mladší generací, ale také v rodinném a profesním životě. Každá minuta tohoto výcviku je pro mě obrovským přínosem a velice děkuji lektorce za koncept, který kurzu dává. Díky propojení lidí z celé naší země dochází k sdílení různých náhledů a úhlů pohledů, sdílení zkušeností a podnětů k řešení mnoha situací. Ještě nejsme ani v polovině našeho výcviku a já věřím, že v našich setkáváních v určité úrovni budeme pokračovat i nadále a společně se rozvíjet. Výcvik bych doporučila minimálně všem vedoucím pracovníkům z oblasti vzdělávání, ale i každému rodiči, kterého zajímá, jak může podpořit zdravý, přirozený vývoj svých dětí s důrazem na podporu stinných stránek každého z nás. Tento výcvik má pro mě přínos hned z několika úrovní: učím se poznávat sama sebe, své silné stránky, pracovat se svými emocemi, učím se, jak komunikovat s různě zaměřenými lidmi, učím se nové metody a přístupy z oblasti koučování a zpracováváme jednotlivá témata, která jsou velmi důležitá pro umění žití spokojeného života.“
Monika VilímováAktivní čenka spolku Spokojení LIŠÁCI, který usiluje o proměnu vzdělávání v kraji

Krátký rozhovor s Monikou najdete tady:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Co konkrétně se díky výcviku naučíte?

1. Budete umět vést děti k rozvíjení jejich talentů a schopností tak, aby si podle toho uměly najít tu správnou školu pro své další směřování.

2. Naučíte se, jak s dětmi pracovat na tom, aby se nezalekly překážek a vydržely na své cestě k úspěchu.

3. Poznáte specifika světa, do kterého děti rostou. Budete přesně vědět, jakým dovednostem je potřeba věnovat nejvíce času.

4. Naučíte se předávat zodpovědnost a řešení situací dětem - přestanete mít nutkání jim radit či přebírat zodpovědnost za to, co je trápí.

5. Získáte sadu nástrojů, jak dětem pomoct vypořádat se se strachem, frustrací, nečekanými situacemi či hádkami. Zároveň se naučíte způsoby odblokování limitů, které děti v hlavě můžou mít.

6. Naučíte se pracovat s vlastními emocemi a přesvědčeními tak, abyste je nepředávali dětem a uměli si je zpracovat sami. Budete se tak cítit při práci s dětmi více sami sebou a lehčeji.

Výcvik stojí na 3 pilířích:

Abychom přistupovali k dětem z pohledu jejich jedinečnosti, je potřeba zpracovat si vlastní bloky, které v nás spouští hodnocení či nevyžádané rady.

V rámci výcviku je tak nutné rozvíjet jak dovednosti směrem k dětem,
tak přístup k sobě.

Které dovednosti se během výcviku naučíte?

 • Koučování ve vzdělávání
  Koučování je nástroj, který děti rozvíjí pomocí otázek. Nesnaží se za ně vyřešit jejich problémy, ale naopak pomáhá dítěti přijít na to co se s ním děje, co potřebuje a co může udělat proto, aby se cítilo lépe či dosáhlo svého cíle. Principy koučování jsou klíčem k tomu, aby dítě cítilo zodpovědnost za svůj život a dokázalo tak dojít k úspěchu.
 • Základy práce s myšlením
  Úspěch dětí ovlivňuje jejich nastavení mysli. Proto se během výcviku budeme zabývat i tím, jak pracovat s tím, když si děti nevěří, když mají pocit, že nějakého cíle nemůžou dosáhnout nebo když nedokážou udělat ten první krok.
 • Syntéza současných trendů a představ o budoucnosti
  Během výcviku se budeme věnovat tomu, jaké podoby může mít budoucí svět a naučíte se přemýšlet tak, abyste u každého scénáře viděli, co dětem pomůže jít si svojí vlastní cestou.
 • Práce na sobě
  Možná už jste zvyklí pracovat na sobě. Osobní transformace je důležitou součástí výcviku. Velmi pravděpodobně budete muset opustit některé staré vzorce myšlení a vpustit k sobě vzorce nové.

Jana po 2 letech výcviku říká: 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
„Měla jsem původně strach vstoupit do projektu dlouhého dva roky. Ale frekvence setkání je v pohodě. Potkala jsem skupinu prima žen, které jsou naladěné na podobnou životní cestu, i když každá má svůj originální příběh a každá mě něčím obohacuje. Společně tvoří během našich společných setkáních příjemné klima plné laskavosti a porozumění. Během výcviku jsem poznala lépe sama sebe a svou hodnotu. Myslím, že díky tomu, co jsem se naučila dokážu lépe chápat druhé lidi a možná i jim pomoci na jejich cestě k pochopení a objeveni sebe sama."
Lucie PospíšilováZakladatelka ZŠ Radost

Co přesně je součástí výcviku:

Off-line workshopy v Praze, kde budeme propojovat zážitkovou formou vše, co se ve výcviku budete učit.

Některá témata je potřeba zažít si naživo, abyste je dokázali předávat dětem. Proto budou všechna setkání zážitková a praktická. Teorie do našich off-line setkání nepatří.

Půldenní workshopy zaměřené na koučování.

Koučování je dovednost, která se musí trénovat. Proto se během roku setkáme 4x on-line na celé dopoledne (sobota), abyste měli dost prostoru si ho osvojit. Koučování vám pomůže předávat dětem zodpovědnost a rozvíjet jejich potenciál.

Tematická setkání: Dovednosti pro 21. století.

Každý měsíc se potkáme na 2hodinovém setkání, které se bude věnovat jedné z dovedností pro 21. století. Seznam dovedností můžete vidět v harmonogramu. Setkání budou probíhat on-line ve 20:00, pokaždé ve čtvrtek.

Individuální setkání

Každý z vás má v ceně výcviku také 3 individuální setkání, kde se budeme soustředit na vaše bloky a limity, které vás brzdí v tom být ještě lepším průvodcem dětí. Budete mít možnost využít osobního koučování nebo terapeutické metody Cesta.

Případové studie & Mentoring

Celý druhý rok programu se budeme věnovat vašim případovým studiím (jsou nutné pro získání certifikátu) a mentorování. Získáte tak zpětnou vazbu na vaši práci s dětmi a budete mít možnost ptát se na cokoliv, co vás ve vaší práci potká.

Podnikatelská verze výcviku: Workshopy na téma podnikání

Pokud si zvolíte podnikatelskou verzi výcviku, pak získáte workshopy na téma základy podnikání, základy propagace, tvorba strategie a nastavení mysli k úspěchu. Tyto workshopy vám pomůžou postavit si vlastní projekt a pracovat na sebe.

Harmonogram výcviku:

Po kliknutí na tlačítko si vyberte možnost poznávací hovor. Poté si vyberte den a čas, který vám vyhovuje.

V květnu 2024 ukončilo výcvik prvních 9 žen

„Do výcviku Venduly Peckové mě to táhlo od první chvíle, co jsem se o něm dozvěděla, a jedinkrát jsem nelitovala, že jsem do něj vstoupila. Vendula je člověk na svém místě. Kromě toho, že dětem opravdu rozumí a má s nimi bohaté zkušenosti, je také rozená lektorka, s úžasným, příjemným vystupováním a výbornými komunikačními dovednostmi. Teorii vždy doplňuje o praktické příklady a nechává nás si vše vyzkoušet v praxi. Celý kurz je citlivě namixovaný z online a off-line setkání, vychází tak časově vstříc pracujícím ženám a současně umožňuje osvojování si různých technik na živých setkáních. V kurzu je mimořádně vřelé a přátelské prostředí, které je dáno naší společnou touhou, jak dětem vytvářet lepší svět.“
Šimona Rybárová
„Výcvik Profesionál v přípravě dětí na úspěšnou budoucnost je pro mne nesmírně inspirující a naplňující. Vendy dokáže úžasným způsobem předat dál informace i zkušenosti. Skvělé je, že si člověk vyzkouší různé techniky i sám na sobě. Tudíž se znalosti dostávají lépe pod kůži a dokáže se tím následně lépe vcítit do dítěte. Vše je krásně a přehledně zpracováno. Děti a jejich budoucnost je pro ni na prvním místě. Je znát, že do toho dává své srdce.“
Petra Machátová
„Díky výcviku jsem si ozkoušela různé techniky a nástroje, které mi pomohly si objevit některé mé problémy a začít na nich pracovat. A zároveň to vede k větší empatii k ostatním. Skvělé je, že se člověk ocitne ve skupině podobně smýšlejících a hlavně neuvěřitelně inspirativních lidí. Z každého setkání (i z online) jsem odcházela nebo se odpojila s lepší náladou a myšlenkami, že chci pracovat na sobě samé nebo se naučit něco nového (sdílení zajímavých knih/videí/článků je samozřejmostí). Říká se, že nejlepší investice je do vzdělávání sebe sama. Neváhejte a jděte do toho. P. S. Jde to zvládnout i s kojencem a batoletem :-)"
Lucie ZdráhalováUčitelka na rodičovské dovolené

Výcvik je pro vás, jestliže:

 • Chcete změnit svoje zažité způsoby uvažování a naučit se nové přístupy a způsoby práce s dětmi.
 • Jste ochotni na sobě pracovat a nechat odejít vzorce, které už vám neslouží.
 • Chcete být člověkem, který v každém dítěti uvidí jeho plný potenciál a pomůže mu najít jeho vlastní cestu k úspěchu.

Představte si, že děti, se kterými pracujete, jsou jiné než ostatní.

Více si věří, vzájemně se podporují, umí rozpoznat, kdy se bojí a dokážou najít cestu i tam, kde to vypadá beznadějně.

Cítíte, že je to díky přístupu, který k nim máte. Pravidelně spolu probíráte témata, která souvisí s tím, jak dítě samo sebe vnímá a jakou životní cestu si vybírá.

Jste člověkem, který rozsvěcuje potenciál dětí.

Rozvíjíte děti tak, aby byly v životě úspěšné, ať už to pro ně znamená cokoliv.

Cena 2letého transformačního výcviku
je 100 000 Kč.

Cena za kompletní výcvik
100 000 Kč
Za celé 2 roky
4 off-line víkendová setkání v Praze (ubytování není v ceně)
4 celodopolední koučovací workshopy
11 tematických workshopů na téma dovedností pro 21. století
4 mentoringová setkání ohledně případových studií
3 individuální setkání
Závěrečné vyhodnocení případových studií + osvědčení o ukončení výcviku
4 workshopy zaměřené na podnikání
1 individuální zpětná vazba ohledně projektu do 31.8.2025

Je možné domluvit individuální splátkový plán
podle vašich možností.

 

BONUSY DO 15. 6. 2024

1. Bonusové on-line setkání ve středu 19. 6. v 18:00.

2. Individuální konzultace Kariérní potenciál po výcviku, kterou budete moci využít kdykoliv během výcviku.

„Výcvik je pro mě velmi přínosný pro můj pracovní, ale i soukromý život. Díky něj si v hlavě srovnávám různá témata a posouvám se dál. Různá cvičení a úkoly si zkouším se svými dětmi doma i ve škole a kolikrát jsem překvapená, jak fungují. No a když se dostanu do úzkých, tak stále je tady někdo, koho se můžu zeptat a kdo mě nakopne dál. Myslím si, že je super, že tento kurz je opravdu na 2 roky, jelikož se v naší skupince vytvořil příjemný a vzájemně podporující se kolektiv. Výcvik nabízí nejen on-line podporu, ale scházíme se také osobně, za což jsem velice ráda. Témata jsou pestrá a pěkně promyšlená. Jednotlivé lekce mají hlavu a patu. Dovídáme se nejen teoretické poznatky, ale zároveň si je můžeme na sobě hned vyzkoušet. A to už se pak nezapomíná. Za výcvik jsem opravdu vděčná a kdo by jen trochu váhal, tak bych mu kurz u Vendy doporučila.“
Lenka VondráčkováUčitelka na 1. stupni ZŠ
„Z výcviku jsem naprosto nadšená. Spojuje teoretické znalosti i praktickou část. Lektorka Vendula Pecková nás seznamuje s různými technikami, které si můžeme na sobě hned vyzkoušet. Tím, že je uvedeme do praxe, můžeme být pro děti oporou a pomoci jim zorientovat se v tom, jakým směrem je pro ně ideální směřovat. Zároveň se učíme být více tolerantní, respektující a chápající. Což je při práci s dětmi a dospívajícími nezbytné. Výcvik doporučuji všem, kteří chtějí pracovat s dětmi.“
Irena Ghinescu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Pokud je vám něco nejasné nebo byste se rádi na něco zeptali, napište mi e-mail na vendula@detibudoucnosti.cz nebo zavolejte na 722 928 628.
Vendula Pecková