Umí vaše dítě jít za svým snem?

Víte, co obnáší vydat se za svým snem nebo vizí?

Hodně lidí si myslí, že úspěšní lidé dosáhli svých snů jen díky tomu, že měli štěstí. Myslí si to i většina dětí. A tak jsem pro ně připravila hru, která jim pomůže pochopit, co všechno cesta za svým snem obnáší.

Hru Cesta hrdiny můžete hrát jako klasický příběh, ve kterém se dítě na každém kroku rozhoduje, jakou cestou se vydá. Podle svých rozhodnutí se pak přibližuje nebo oddaluje od toho stát se hrdinou.

Už jen při první hře rodiče i děti zažívají momenty, kdy si uvědomí, že jejich cesta v rámci hry je podobná i tomu, co se děje v jejich každodenních životech.

Já vám ale chci v tomhle článku ukázat, jak můžete ze hry vytáhnout ještě mnohem víc a připravit tak děti na výzvy, které je při cestě za jejich sny čekají.

Každý týden nová cesta

Hra Cesta hrdiny v sobě obsahuje 24 různých témat, která souvisejí s cestou k cíli a celkem 51 cest, díky kterým si můžete s dítětem povídat o jednotlivých výzvách. Během roku si tak můžete podle návodu každou z těchto cest postavit.

Jak na to? Pomůže vám v tom workshop ke hře Cesta hrdiny.

Jedním z témat je např. to, zda se vyplatí lhát. S dětmi si můžete postavit cestu, kdy hrdina zalhal (řekl, že má ve městě nemocnou tetu) a prošlo mu to. Na druhou stranu v jiné situaci hrdina zalhal (řekl, že má ve městě strýce) a lež mu neprošla, protože stráž na druhé straně města věděla moc dobře, kdo ve městě bydlí.

Díky workshopu si ke každé situaci postavíte vlastní cestu a rozeberete s dítětem, jak to vnímá. Jak to má nastavené ve svém životě?

Dalším zajímavým tématem může být neúspěch. V jedné z cest hrdina udělá chybu a dojde k přesvědčení, že svět je ošklivé místo. S dětmi si můžete postavit celou cestu, která vede právě k tomuto neúspěchu a povídat si o tom, jestli se jim někdy stává něco podobného. Umí se s tím vypořádat? Co jim pomáhá?

Představte si, že si můžete každý týden postavit jednu cestu a během roku tak pomocí příběhu s dětmi projít všechno, co souvisí s cestou k úspěchu

Co obnáší stát se hrdinou

Díky jednotlivým tématům zjistíte, jak to vaše děti mají s vytrvalostí, zaváháním, se samotou, vyděláváním peněz nebo třeba s přátelstvím

Zajímavou částí k povídání je i proces, ve kterém se hlavní hrdina stává hrdinou. Můžete si postavit cestu, která klade otázku, jak moc se děti chtějí stát hrdinou a jakou cenu za to jsou ochotné zaplatit. Nebo jak souvisí touha po hrdinství s vlastní sebedůvěrou. 

Poselství hry je totiž v tom, že hrdinou se nerodíme, hrdinou se stáváme.

Jak vypadá hrdinství?

Na závěr získáte seznam kartiček, ve kterých se dítě během hry mohlo stát hrdinou. Hra v sobě obsahuje 25 podob hrdinství. Stejně tak existuje v životě mnoho různých podob úspěchu.

Můžete tak zjistit, která z podob hrdinství je dítěti nejbližší a zase o něco lépe pochopit, kam ho to v životě táhne.

Díky workshopu ke hře získáte seznam a podrobný popis všech témat, která se ve hře objevují.

Zároveň dostanete k dispozici kombinaci všech možných cest, aby pro vás bylo snadné postavit si kompletní cestu s konkrétním tématem a vidět tak, jaké zážitky danému rozhodnutí předcházely.

Děti se u toho baví. A zároveň začínají chápat, že stát se hrdinou není jen tak. Což funguje úplně stejně při dosahování vlastních snů.

Workshop ke hře Cesta hrdiny si můžete koupit tady >>>

Jsem mentorka a lektorka, která pomáhá učitelům, ředitelům a rodičům rozvíjet u dětí ty dovednosti, které jsou pro 21. století klíčové. Kombinuji principy koučování s nejnovějšími studiemi o tom, jak bude svět vypadat v budoucnu a jaké dovednosti od nás vyžaduje. Dále pracuji s poznatky z psychologie, sociologie či ekonomie. Mými kurzy, minikurzy a konzultacemi prošlo už přes 700 klientů. Podívejte se na kurz Jak koučovat děti nebo na kartičky pro děti Hrajte si s hodnotami .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů