Zakládáme školu

 

Základní škola
Děti budoucnosti

Otevíráme v září 2023.

Místo: Praha 12 - Kamýk 

Principy, na kterých bude škola stát

  • Respekt k dětem a jejich individualitě
  • Učení jako přirozený způsob fungování v životě
  • Objevování vlastních talentů a jejich rozvíjení
  • Věkově smíšené třídy
  • Umění vypořádat se s tím, co život přinese a aktivně si ho vytvářet podle vlastních představ
  • Projektová výuka a učení v souvislostech, aby si děti vědomě propojovaly různé oblasti

Proč zakládáme vlastní školu?

Už několik let žasnu nad tím, jak moc je učení ve škole odpojeno od reálného života. Proto jsem před 4 lety spustila projekt Děti budoucnosti, který navrací děti k sobě a k tomu, jak se vyrovnat s tím, co jim život přináší do cesty.

V rámci projektu pracuji s rodiči, učiteli i řediteli škol a pomáhám do škol dostávat témata jako sebepoznání, zvládání změn, práci se strachem a další dovednosti potřebné ve světě, který se neustále mění.

Nicméně mi stále chybí škola, která by přistupovala k učení jako k životu samotnému a dokázala s dětmi odkrývat a dlouhodobě rozvíjet jejich potenciál.

Naštěstí se moje cesta protnula s Bárou.

Bára také považuje za důležité mít možnost volby, tím spíš v oblasti vzdělávání. Vnímá ve svém okolí poptávku po přirozeném učení a alternativních směrech, která ovšem často není uspokojena. Sama má se zakládáním a rozjížděním různých stupňů vzdělávání zkušenosti, a tak nás cesta svedla dohromady.

Škola Děti budoucnosti je tak dalším krokem k tomu, aby se děti, život, učení a naplňování vlastních snů stalo jedním.

 

Chcete dostávat aktuální informace o tom,
jak to s otevřením školy vypadá?

Vyplněním formuláře dáváte souhlas ke zpracování Vašich osobních údajů a i k tomu, že Vaše osobní údaje budou poskytnuty MŠMT (ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy) k případnému zkontaktování v rámci správního řízení ke vzniku ZŠ Děti budoucnosti.*

Jsem Vendula Pecková,

propagátorka změn ve vzdělávání se zaměřením na talenty a cestu k úspěšnému životu dětí.

Už přes 5 let pomáhám školám, učitelům i rodičům pracovat s dětmi tak, aby si děti byly vědomé toho, v čem jsou dobré, uměly pracovat se svými strachy nebo věděly, jak řešit konflikty.

Dalším krokem v mém projektu je založení vlastní školy, která by stála právě na těchto principech. V rámci školy budu zajišťovat hlavně metodologii a individuální práci s dětmi.

Mám vystudovanou sociologii, jsem certifikovaná koučka ve výchově a vzdělávání, dodělávám si terapeutický výcvik a už nějakou dobu pracuji individuálně s dětmi na 
2. stupni a pomáhám jim hledat tu nejlepší střední školu v souladu s jejich osobností.

Sama mám 3 děti a žiji s nimi v Praze na Zbraslavi.

Jmenuji se Barbora Bažilová a pokládám se za neúnavnou inovátorku a hybatelku změn ve vzdělávání.

Vystudovala jsem pedagogickou fakultu kombinaci matematika-francouzský jazyk, dále personální řízení na VŠE a MBA ve francouzštině.

Naplňuje mě následovat intuici, hledat nové inspirace a spouštět a zkoušet nové věci.

Jako pravá multipotenciálka mám poměrně široký záběr i bohaté zkušenosti se vzděláváním dětí napříč věkovým spektrem ve školských zařízeních i mimo ně.

V současné době mě můžete potkat na škole da Vinci v Dolních Břežanech. 

S manželem a 3 dětmi žijeme v Praze v Modřanech.

 

 

Pokud je vám něco nejasné nebo byste se rádi na něco zeptali, volejte na 722 928 628 nebo mi napište e-mail na vendula@detibudoucnosti.cz.
Vendula Pecková