Tipy na knihy

Miluju knihy. Proto tady najdete tipy na zajímavé knihy, které mě inspirovaly k rozvíjení dětských schopností.

Stephen Joseph:

Autenticita.

Tahle knížka je pro mě takovou biblí, která se věnuje tomu, jak být sám sebou. Není nijak tlustá, ale obsahuje všechno důležité. Co znamená být sám sebou? A jaký vliv to má na život člověka?

Je to jedna z prvních knih, kterou jsem četla a doporučuji ji jako úvod k tématu sebepoznání.

Ken Robinson:

Ve svém živlu.

Jestli vás zajímá, jak pomoct dětem vědět, co jim jde a na čem jim záleží, pak můžete začít touto knihou. Ken Robinson používá hodně příběhů, ve kterých zkoumá, jak lidé zjistili, co jim jde a co jim dává v životě radost. Hodně inspirativní kniha.

Mihaly Csikszentmihalyi:

Flow. O štěstí a smyslu života.

Jedna z knih, která by neměla chybět v žádné knihovně. Provede vás tím, jak ve svém životě plynout, jak růst a cítit, že je váš život naplněný. A jak mít pocit, že má váš život smysl.

Daniel Pink:

Drive/Pohon.

Velmi přehledná kniha, která se věnuje motivaci. Jestli vás zajímá, jak se vyvíjela motivace, jak funguje motivace na základě odměn a trestů a jak rozvíjet vnitřní motivaci, pak je tahle kniha pro vás.

Carol Dweck:

Nastavení mysli.

Klíčová kniha pro všechny, kdo chtějí pochopit, proč někteří lidé berou chybu jako šanci se něco naučit a někteří lidé se bojí jakéhokoliv selhání. Všechno je totiž o tom, jak je vaše mysl nastavená. Tuhle knížku doporučuji všema deseti.

Debbie Ford:

Temná stránka hledačů světla.

Tohle je jedna z nejzajímavějších knih, kterou jsem četla. Věnuje se našim stinným stránkám. Vysvětluje, jak fungují a jak s nimi pracovat. A zároveň přináší hodně příkladů z praxe, takže je vám jasné, že stinné stránky máme úplně všichni.

Heinz-Peter Röhr:

Sebeúcta u dětí.

Jestli chcete vědět, jak se vyvíjí sebeúcta u dětí, rozhodně vám doporučuji tuhle knihu. Autor je psycholog a velkou část své kariéry věnuje právě tomu, jak moc si lidé váží sebe sama. Tahle kniha je navíc přímo věnovaná dětem.

Susan Jeffers:

Uvědom si svůj strach a překonej ho.

Útlá knížka, která se zabývá tím, jak pracovat s vlastním strachem. Základní myšlenkou je, že náš strach plyne z toho, že něco nezvládneme. Nabízí pak praktická cvičení, co s tím dělat.