Najdi svoji ideální školu

On-line kurz pro děti, který je provede výběrem školy, která je v souladu s jejich talenty, hodnotami, představě o životě a práci, která by je naplňovala.

3 500 Kč
Dostupné

Pomozte vašemu dítěti najít školu, která bude v souladu s jeho talenty.

Díky tomu si pak vytvoří život, který ho bude naplňovat a ve kterém se bude cítit skvěle.

Změna školy je náročná pro všechny. 

Děti bývají nervózní z toho, že si musejí vybrat něco na celý život. Bojí se, že si vyberou špatně a udělají tak chybu, která ovlivní zbytek jejich života.

Zároveň mají jen malé povědomí o vlastních talentech. Místo toho, aby se zaměřily na to, v čem jsou dobré a hledaly školu, která jejich schopnosti rozvine, tak si volí menší zlo nebo tzv. sázku na jistotu.

Abych pomohla dětem rozhodnout se na základě toho, v čem jsou jedinečné a co je pro ně v životě důležité, vytvořila jsem pro ně kurz s názvem
Najdi svoji ideální školu.

Kurz Najdi svoji ideální školu obsahuje 31 videí a individuální podporu.

Videa se zaměřují na zájmy dětí, jejich talenty, dílčí úspěchy v životě či životní styl.

Na základě toho pak spolu hledáme takový život, ve kterém by se děti cítily naplněné a spokojené.

To nás dovede k práci, která bude v souladu právě s jejich potřebami a hodnotami. 

A od vysněné práce už je jen krůček ke střední škole, která je právě teď pro vaše dítě nejlepší.

Navíc během kurzu mají děti moji individuální podporu - každou středu se potkáme přes Zoom a pomohu jim dát si všechno dohromady a najít to, co je jejich.

„Milá Vendy, jsem nadšená z konzultací, které jste měla s mým téměř 14 letým synem. Mám pocit, jako by se mu otevřely oči a vlastně i mně :). To co jste si spolu pojmenovali, co uviděl díky Vašim otázkám a zamyšlením teď mnohem častěji používá ve svém běžném životě. Hodně se to začalo projevovat i v jeho školních aktivitách. Vidím, jak se v tom krásně ukotvuje a získává důvěru sám v sebe. Víc se zaměřuje na to co ho baví, a to si jasně přitahuje do svého okruhu zájmů. Nedávno s naprostou vážností sám řekl, že práce v kanceláři u čísel by nebyla nic pro něho. Věřím, že díky Vaší pomoci, bude rozhodování kam po ZŠ pro syna o něco jednoduší. Sleduji Vás již nějakou dobu a Váš projekt se mi moc líbí, takže Vaše nabídka konzultace pro mě byla jasná volba. Vendy moc Vám děkuji, výsledek překonal mé očekávání."
Marta Vašáková

Jakým tématům se budeme v kurzu věnovat?

1. Jaké jsou talenty, schopnosti a zájmy dítěte

Nejdříve se podíváme ze všech možných úhlů na to, co vaše dítě zajímá, v čem je dobré, co se mu kdy podařilo nebo díky čemu se mu daří. Na základě toho pak budeme moci vybrat tu správnou školu.

2. Kde leží potenciál dětí

S dětmi v rámci kurzu probírám i to, jaké jejich schopnosti či dovednosti jsou zatím skryté. Pomáhám jim tam vidět jejich vlastní potenciál.

3. Jaké jsou hodnoty dětí

V ceně kurzu jsou fyzické kartičky Hrajte si s hodnotami, se kterými budeme během kurzu pracovat. Hodnoty pomáhají dětem pochopit, jaké principy či prostředí v životě potřebují a proč.

4. Jaký život by si přály v budoucnu žít

Pokud s dětmi řešíme výběr střední školy, nejde jen o školu, ale o to, jaký život by je naplňoval. Děti tak během kurzu mají možnost potkat se i se svým budoucím já, což jim dá vodítko k tomu, v jakém životě by byly spokojené.

5. Jaké jsou možnosti práce a uplatnění pro různé talenty

Mám mnoho zkušeností s různými druhy uplatnění, během kurzu tak dětem představuji různé možnosti práce od korporace, menších firem, podnikání či technických, sportovních či kreativních kariér.

6. Jaká škola děti dovede k jejich ideální práci a životu

Na konci kurzu děti vedu k tomu, aby si na základě všeho, co o sobě zjistili, našli školu, která je dovede k práci, kterou chtějí dělat. Opět jim dám návod, jak toto téma uchopit. Zároveň se se mnou budou moci potkat naživo přes Zoom každou středu od 20:00.

Celkově na děti čeká 31 videí.

Videa jsou energická a jdou rovnou k jádru, aby děti neztratily motivaci.

Kromě tematických videí s kurzem získáte:

 • 1
  Individuální podpora během pravidelných Zoom setkání.
  Každou středu ve 20:00 budou probíhat Zoom setkání, na kterých vašim dětem pomohu rozklíčovat ty oblasti, ve kterých se zaseknou. Na setkání se můžete připojit s dětmi.
 • 2
  Fyzické kartičky Hrajte si s hodnotami
  Kartičky vám přijdou přes Zásilkovnu na vámi vybrané výdejní místo. Práce s hodnotami je jedním z AHA momentů všech dospívajících.
 • 3
  Vizualizaci na téma setkání s mým budoucím já.
  V kurzu nejde pouze o výběr školy, ale o to, aby si děti tvořily takový život, ve kterém budou spokojené. Proto je důležité mít představu, jak za 25 let chtějí žít.
 • 4
  On-line pracovní sešit, kam si děti mohou zaznamenávat svoje odpovědi bez nutnosti psát je ručně.

Pomozte dětem vybrat si školu, která bude v souladu s tím,
jaký život chtějí žít.

 • Aby neztrácely čas tam, kde je to stejně nebaví
 • Vzdělávaly se už teď v tom, čemu se chtějí doopravdy věnovat
 • Viděly smysl v tom, co studují a proč. Propojím je s jejich vyšší vizí

Vaše děti mají možnost zúčastnit se tolika Zoom setkání, kolika budou potřebovat,
aby si pak vybraly tu správnou školu.

Pokud byste cítili, že se vaše dítě chce potkat přes Zoom bez přítomnosti dalších dětí,
můžeme se domluvit a potkat se sami.

„Konzultace s Vendulou dostal náš 14letý Honza (8.třída) jako podporu při rozjímání nad výběrem střední školy. Před první návštěvou byl tradičně lehce nejistý (jeskynní muž introvert :o), vyjádřeno jeho slovy: „Nechce se mi mluvit s cizím člověkem.“ Hned po prvním setkání s Vendy jsme přeskočili několikátý level až k radostnému: „Kdy se uvidíme příště?“ Vendula si během pár okamžiků získala jeho důvěru a pozornost, hodiny s ní mu dávaly obrovský smysl a náboj, a za to jí patří náš velký dík."
Kamila Kopecká

BONUS

Ke kurzu navíc získáte dárek

Záznam workshopu pro rodiče:

Jak vybrat střední školu

 • 1,5hodinové video pro rodiče, jak na maximum podpořit vlastní dítě při výběru školy
 • Konkrétní rady, příběhy jiných dětí i tipy, na co se dětí ptát
 • Ideální pro rodiče, kteří chtějí být svému dítěti podporou

Mami, to zas bude nějaký otravný kurz.

Nebo nebude? 🙂

Aneb jedno krátké video pro vaše děti.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Cena kurzu je 3 500 kč.

Přístup ke kurzu vám přijde ihned po zaplacení e-mailem.
Kartičky Hrajte si s hodnotami obdržíte přes Zásilkovnu do několika dní.

Časté otázky (FAQ)

Co když si dítě vybere povolání, které se mi nelíbí?

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. A někdy se stane, že to, co považujeme my za nejlepší pro naše dítě, není v souladu s tím, co si pro sebe naše dítě přeje. Co v takové situaci dělat?

Je dobré podívat se na to, čeho se tak bojíme (např. nebude mít maturitu nebo VŠ vzdělání, neuchytí se tak na trhu práce), a pak najít takovou cestu, která umožní dítěti jít za tím, co chce s vaší podporou (např. dodělat si tu maturitu).

Strach z toho, že si naše dítě vybere něco ne dost dobrého (učňák) nebo bláznivého (herectví, profesionální sport) může být velký, ale když mu dáte prostor jít za tím, co chce, váš vztah to akorát posílí. Vaše dítě bude vědět, že za ním stojíte a v budoucnu se vám to mnohokrát vrátí.

Co když dítě neodhadne svoje schopnosti?

Možná se bojíte, že během kurzu vaše dítě nabudím a ono si začne stavět vzdušné zámky, aniž by na to reálně mělo. A že vás pak bude stát práci dostat ho zpátky do reality.

Je pravda, že s dětmi řeším jejich sny a představu o životě. Zároveň ale stojíme v realitě. Pracujeme s tím, kdo dítě doopravdy je: jaké jsou jeho reálné talenty, jaké schopnosti už v životě prokázalo, co mu v každodenním životě pomáhá dosahovat úspěchů. 

Vždy kladu důraz na to, aby finální povolání odpovídalo tomu, co dítěti doopravdy jde. A pokud se stane, že s sebou přinese sen, který okoukal od kamarádů, tak rozebereme, do jaké míry o něj doopravdy stojí, a pokud o něj stojí, tak jaká by mohla být ta jeho individuální cesta k jeho dosažení. Zároveň s dětmi vždy probírám, co by se v takové situaci musely naučit a do jaké míry jim ten sen za to stojí.

Řešíte s dítětem i plán B?

Ano, bavíme se spolu i o tom, co by dělalo, kdyby ta jeho zvolená škola nevyšla. Během kurzu kladu velký důraz na to, aby děti viděly, v čem je která škola na cestě za jejich vysněným povoláním podpoří. Výběr školy je v našem případě vždy prostředkem k tomu, aby se dostalo k práci, kterou chce dělat.

K vysněné práci nikdy nevede pouze jedna cesta. Dá se tam dostat mnoha způsoby. Proto s dětmi řeším i to, co dělat, kdyby náhodou plán A nevyšel. Jsou pak připravené na všechny možné scénáře.

Jsou před námi silné ročníky, míst na školách je málo. Zohledňujete to v kurzu?

Ano. Vím o tom, že je na středních školách velký nátřesk a s dětmi to během kurzu zohledňujeme. To však neznamená, že je držím při zemi. Mým cílem je, aby vždy první varianta školy byla v souladu s povoláním, které sedí jejich osobnosti. 

Děti jsou v tomhle velmi zodpovědné. Jsou si vědomy, kde jsou jejich mezery i v čem je jejich síla. Samy se tak ujišťují, že mají ve svém výběru škol alespoň jednu "jistotu". Já jim pak pomáhám uvědomit si, v čem by je i tato škola na jejich cestě podpořila.

Moje dítě už mluvilo s kariérním poradcem, bylo v PPP, ale bylo to k ničemu. Jak vím, že mu tenhle kurz doopravdy pomůže?

Tento kurz je unikátní v tom, že se nesnaží dítě zaškatulkovat. Většina poraden dá dítěti test a na základě výsledku řeší, co by mohlo dělat, dát ho do nějaké škatulky povolání. 

Já s dětmi hledám to, co je v nich unikátní, objevujeme spolu jejich individuální koktejl schopností, talentů a dovedností. Navíc dětem pomáhám otevírat možnosti, které je třeba předtím nenapadly. V rámci kurzu jdu s dětmi do hloubky a hledám jejich vlastní podstatu. Proto s tímto kurzem děti dosáhnou úplně jiných výsledků než z běžných poraden. Já totiž miluji hledat to, v čem jsou děti skvělé a co je bude v životě naplňovat.

Jsem Vendula Pecková,

propagátorka změn ve vzdělávání a lektorka dovedností pro 21. století.

Jsem autorkou 3 sebepoznávacích her pro děti. Chci, aby se u nich děti nejen pobavily, ale zároveň zjistily i něco o sobě.

Pomáhám školám, učitelům i rodičům pracovat s dětmi tak, aby si děti byly vědomé toho, v čem jsou dobré, uměly pracovat se svými strachy nebo věděly, jak řešit konflikty.

Pro děti pořádám ve školách workshopy anebo s nimi pracuji individuálně. Sebepoznání u dětí se věnuji už přes 3 roky.

Sama mám 3 děti a žiji s nimi kousek od Prahy.

Pro koho tento kurz je?

 • Pro dítě starší 13 let.
  Tedy dítě, které chodí do 7., 8. či 9. třídy nebo na střední školu. Téma přechodu na střední nebo vysokou školu je tak pro něj aktuální.
 • Pro dítě, které má samo zájem na tom, aby vidělo svoje talenty a směřování.
  Je pro mě důležité, aby vaše dítě chtělo hledat svoji jedinečnost. V tomhle věku nelze nikoho do ničeho nutit. Účast v kurzu je dobrovolná.
 • Pro dítě, které se cítí nejisté a pochybuje samo o sobě.
  Pracuji také s dětmi, které si málo věří a jejich volba školy je tak ovlivněná nízkým sebevědomím.

Při práci s dětmi používám následující zkušenosti:

Certifikovaná koučka 

 • 225 hodin vzdělávání včetně 50 hodin praktického koučování.
 • Kurz akreditovaný mezinárodní koučovací organizací ICF a sdružením ASESCO.
 • Certifikát udělený v Madridu v roce 2017.

Koučink s hodnotami 

 • Absolvování kurzu Všechno ohledně hodnot a jak s nimi pracovat v koučinku.
 • Kurz pořádá organizace Koučink s hodnotami, expert na práci s hodnotami podle Simona Dolana.
 • Certifikát udělený v Madridu v roce 2019.

Koučování ve výchově a vzdělávání

 • Kurz zaměřený na koučování v oblasti výchovy a vzdělávání, vzdělává jak rodiče, tak učitele a výchovné pracovníky.
 • Kurz pořádá koučovací škola Escuela Europea de Líderes a vyžaduje 174 hodin práce.
 • Certifikát udělený v Madridu v roce 2020.

Terapeutický výcvik 

Cesta (The journey)

 • Dvouletý výcvik zaměřený na práci s podvědomými strachy, bloky a vzpomínkami na dětství.
 • Výcvik probíhá pod vedením samotné autorky programu Cesta, Brandon Bays a vyžaduje 49 případových studií.
 • Očekávané datum ukončení výcviku: jaro 2023.
Pokud je vám něco nejasné nebo byste se rádi na něco zeptali, volejte na 722 928 628 nebo mi napište e-mail na vendula@detibudoucnosti.cz.
Vendula Pecková