Moje milá Sofinko

Dneska je to rok, co jsi tu s námi. Přišla jsi na svět hodně rychle a nečekaně. Nevím, jestli jsi to měla v plánu, ale věřím tomu, že jsi byla připravená na všechno, čemu jsi od té doby musela čelit. A tak bych ti k těm tvým narozeninám ráda řekla, za co všechno tě obdivuju.

Narodila ses jen s 690 gramy, ale nikdy jsi nedala najevo, že bys byla v ohrožení života. Doktoři nám nikdy neřekli, že jsi ve stavu, kdy by pochybovali o tom, jestli to zvládneš. Už od narození jsi věděla, že jsi silná a zvládneš to.

Překonala jsi rovnou tři infekce v prvním měsíci života. A to jsi ještě neměla ani kilo váhy.

Zvládla jsi operaci ductusu, když ti byl přesně měsíc. A že to byla operace se vším všudy. Pak jsi během týdne přestala potřebovat intubaci kyslíkem i CPAP a vystačila sis dýchat jen s dýchacíma brejličkama. Ukázala jsi nám, že všechno je možné.

Od prvního momentu, kdy jsi mohla jíst jinak než přes sondu do žaludku jsi snědla všechno mléko, co ti přišlo do pusy. Milovala jsi jídlo od prvního momentu, kdy sis ho mohla vychutnat. Díky tomu jsi krásně nabírala váhu. Je úžasné vidět tě, jak miluješ jídlo doteď.

Když jsi opouštěla po třech měsících neonatologii, nepotřebovala jsi vůbec nic. Zvládla jsi jíst bez sondy, dýchat bez podpory kyslíku, byla jsi naprosto zdravá. Měla jsi skoro tři kila a vypadala jsi jako právě narozené miminko. Jen jsi už byla mnohem aktivnější a čilejší. Zvládla jsi to na jedničku.

Od té doby jsi s námi doma. Zvykla sis rychle. Nikdy jsi nebyla nemocná. Jsi úžasně zvědavá a všechno tě zajímá. A tak ses začala otáčet a plazit jako nic. Nic pro tebe není problém.

Taky jsi neuvěřitelně společenská. Na všechny kolem se usmíváš, takže tě mají rádi i úplně cizí lidi a těší se, až tě uvidí znovu. Obdivuji tě, s jakou lehkostí si získáváš náklonnost lidí okolo.

Jsi prostě úžasné dítě a já jsem hrdá na to, že sis mě vybrala jako svoji mámu. Mám tě moc ráda. Doufám, že ti budu moci dát všechno pro to, abys byla tím, kým jsi a dokázala všechno, co si budeš přát.

 

Jsem mentorka a lektorka, která pomáhá učitelům, ředitelům a rodičům rozvíjet u dětí ty dovednosti, které jsou pro 21. století klíčové. Kombinuji principy koučování s nejnovějšími studiemi o tom, jak bude svět vypadat v budoucnu a jaké dovednosti od nás vyžaduje. Dále pracuji s poznatky z psychologie, sociologie či ekonomie. Mými kurzy, minikurzy a konzultacemi prošlo už přes 700 klientů. Podívejte se na kurz Jak koučovat děti nebo na kartičky pro děti Hrajte si s hodnotami .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů