Hledáte cesty, jak vést děti k tomu, aby rozuměly samy sobě?

 

Rádi byste je podpořili v tom, aby uměly vyřešit všechno, co je v životě potká?

 

Staňte se rodičem, který neradí, ale dává dětem prostor, aby si našly svoje vlastní řešení.

 

Vaše děti se tak naučí samostatně řešit svoje problémy a rozvíjet svoje schopnosti.

Možná se vám někdy stalo, že vaše dítě přišlo domů smutné nebo naštvané. Něco se mu nepodařilo nebo se s někým se pohádalo. Každopádně to není poprvé a vy už jste unavení z toho, že s ním musíte řešit stále ty samé problémy.

Většina rodičů se snaží dítě uchlácholit a říct mu, že to příště bude dobré. Jenže tímhle jenom odsouváte problém stranou, aby se později znovu objevil.

Díky koučování ho můžete s dítětem efektivně vyřešit. 

Koučování vám nejen pomůže problém vyřešit rychle,. Vaše dítě navíc už bude příště chápat, proč došlo k problému a co udělat proto, aby ho zvládlo příště lépe.

Pak už nebudete muset řešit ty samé situace stále znovu a znovu. Vaše dítě už to zvládne. 

Naučte se koučovat děti už dneska.

Čím dřív se do koučování pustíte, tím dřív u dětí rozvinete samostatnost, pocit zodpovědnosti a pochopení toho, co se s nimi děje.

Koučování je nástroj, který navíc podporuje důvěru mezi rodiči a dětmi a rozvíjí naplno schopnosti, které děti potřebují k tomu, aby si dokázaly v životě poradit samy.

Když se děti naučí klást si ty správné otázky a hledat na ně odpovědi, vyrostou z nich dospělí, kteří dokážou najít cestu ke spokojenému životu. Jednoduše proto, že budou vědět, co potřebují a budou si za tím umět jít.

Co vám koučování dětí přinese do života?

  • Zjistíte, jak funguje koučování a jak se díky tomu dostanete efektivně k jádru problémů vašich dětí.
  • Naučíte děti hledat vlastní schopnosti, které jim pomůžou ve složitých situacích.
  • Naučíte se pracovat s otázkami, které probírají dětské pocity, přesvědčení a hodnoty. Vaše děti tak lépe porozumí samy sobě.
  • Praktické dovednosti, díky kterým si postupně osvojíte nový styl komunikace s dětmi.

Jsem Vendula Pecková, průvodkyně rodičů a dětí ve 21. století.

Jsem profesionální koučka certifikovaná na osobní koučink a na koučink ve výchově a vzdělávání.

Oba kurzy jsem absolvovala v Madridu u škol, které mají certifikace od ICF. Právě ve Španělsku se ukazuje, že koučování má v oblasti vzdělávání velký smysl.

Jako jedna z prvních přináším nástroj koučování do Česka tak, aby jeho principy dokázaly využít všichni, kdo pracují s dětmi. A nemuseli tak procházet dlouhým a drahým výcvikem.

Mým cílem je dát dětem k dispozici nástroje, díky kterým dokážou pracovat se svými vlastními schopnostmi a vyřešit všechno, co je v životě potká.

„Děkuji za kurz, který přesně splnil mé očekávání. Přehledné a srozumitelné informace a konkrétní metody mi pomohly udělat si jasnou představu o tom, o čem vlastně koučování je. Při promýšlení jednotlivých odpovědí mi došlo neuvěřitelné množství zajímavých uvědomění v různých oblastech. Je toho tolik, že to ani popsat nedokážu. Mám pocit, že celý svět vidím úplně jinýma očima. Děkuji za tento nový pohled.“
Vladimíra Urbanová

Co vám kurz Jak koučovat děti přinese?

7 lekcí, díky kterým se naučíte základy koučování dětí.

Každá lekce vám přinese základní teoretické informace a konkrétní otázky, které při koučování budete používat. Všechny otázky jsou udělané tak, abyste je přizpůsobili na míru vašim dětem.

7 praktických cvičení, které pomůžou vašim dětem už teď.

Ke každému cvičení dostanete pracovní listy a doporučený seznam otázek. Můžete trénovat už odteď.

Soukromý prostor pro vaše konkrétní situace.

Pokud potřebujete pomoct s konkrétní situací, využijte prostoru ve členské sekci kurzu. Na každý dotaz natáčím video s odpovědí. Všechna natočená videa jsou součástí kurzu.

Techniky, které vám pomůžou v nejběžnějších situacích.

Absolvováním kurzu se z vás nestane osobní kouč. Vybrala jsem z koučování ty aspekty, které jsou klíčové právě pro práci s dětmi.

Koučování pracuje s dětmi, které se už umí dobře vyjádřit. Doporučuji ho rodičům dětí, které jsou starší 6 let.

„Čekala jsem, že si odnesu tipy, jak v reálu na to. Něco, co prostě použiju a je to. A přitom si odnáším i něco ještě cennějšího. Otevření myšlenek v hlavě, uvažování nad tím, jak to vlastně je a co které myšlenky přináší. Hluboká zamyšlení, která přinášela zajímavé vhledy. Děkuju za možnost se zastavit a popřemýšlet.“
Marie Servítová

V kurzu najdete následující témata:

Co je koučování a jaký smysl má ve výchově a vzdělávání dětí?

Seznamte se s historií koučování a tím, jaká je jeho role ve výchově a vzdělávání.

Základní pravidla koučování

Zjistěte, jak správně pokládat otázky a jak se připravit na koučování.

Jak vést děti k jejich snům pomocí koučování?

Seznamte se s metodologií GROW a jejím praktickým použitím u dětí.

Jak pomoct dětem chápat vlastní emoce pomocí koučování?

Zjistěte, jak koučování pracuje s emocemi a jak o nich mluvit s dětmi.

Jakou roli hrají přesvědčení v koučování dětí?

Zjistěte, které přesvědčení děti limitují či posilují. A jak s nimi v rámci koučování pracovat.

Jakou roli hrají hodnoty v životě vašich dětí?

Seznamte se s konceptem hodnot a jejich důležitosti v koučování dětí.

Co nesmí v žádném povídání s dětmi chybět?

Naučte se uzavřít koučování tak, aby si z toho vaše dítě vzalo maximum.

Bonusová videa

V současné době najdete v bonusové části 8 videí, která zodpovídají nejčastější otázky. Další video může být právě vaše - ode mě na míru pro vás.

Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.

„Díky kurzu jsem se naučila méně mluvit, více naslouchat...a vůbec celou tu komunikaci vést trošku jinak, než jsem zvyklá. Pak vidím dceru jiným pohledem a víc jí rozumím. A děkuji moc za zpětné komentáře, byly pro mne přínosem.“
Irene Gallo

Jak kurz probíhá?

Kurz má podobu členské sekce na webu. Po zaplacení kurzu získáte přihlašovací údaje, díky kterým dostanete přístup k celému kurzu.

V kurzu najdete 7 lekcí, které si můžete projít vlastním tempem. Ke všem videím i materiálům budete mít přístup okamžitě.

A kolik to bude stát?

Cena kurzu je 2490 Kč.

Do 31.8. je cena kurzu pouze 1890 Kč.

Kurzy o koučování stojí desetitisíce korun. Proto jsem vytvořila kurz, který je cenově dostupný všem rodičům a dalším lidem, kteří s dětmi pracují. Přinese vám základy koučování, které můžete používat až do dospělosti dětí.

Spolu s nákupem získáváte i garanci vrácení peněz do 30 dní. Pokud zjistíte, že jste čekali něco jiného, že pro vás kurz není přínosný, pak mi napište a já vám bez otázek vrátím peníze.

Máte na to 30 dní od zakoupení kurzu. 

Pro koho kurz není:

1. Kurz není pro vás, jestliže hledáte způsoby, jak donutit děti udělat něco, co potřebujete vy. Koučování primárně neslouží pro výchovu dětí, ale pro jejich rozvoj. Pokud tedy hledáte cesty, jak děti přimět učit se, uklízet si nebo chodit ven, tento kurz vám nepomůže.

2. Kurz není pro vás, jestliže už znáte principy koučování nebo máte s koučováním zkušenost. Tento kurz je pro začátečníky. Nicméně během roku spustím kurz koučování dětí pro pokročilé, kde budeme probírat složitější techniky.

Pokud je vám něco nejasné nebo byste se rádi na něco zeptali, napište mi e-mail na vendy@vendulapeckova.cz.
Vendula Pecková